yPielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II 

Rzym  - Watykan

4 - 8 grudzień 2014r.

cena 1990 zł / osoba

samolot, wyloty z  Berlina

terminy dla parafii i grup do ustalenia indywidualnie

 

1 dzień: Berlin – Rzym

Spotkanie w Szczecinie, przejazd na lotnisko w Berlinie, odprawa biletowo – paszportowa, przelot na trasie Berlin - Rzym. Przejazd autokarem/ busem z lotniska w Rzymie do miejsca zakwaterowania. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Rzym nocą (dla chętnych) Po kolacji Rzym nocą: najpiękniejsze place i fontanny: Plac św. Piotra, Zamek św. Anioła, Most Aniołów, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Fontanna Barcaccia projektu Berniniego, Schody Hiszpańskie.

2 dzień: Rzym

Śniadanie. Watykan: Plac św. Piotra, zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra, indywidualna modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika Santa Maria Maggiore. Obiadokolacja. 

3 dzień: Rzym antyczny

Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu antycznego: Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol, Kościół barokowy Il Gesu, kościół Santa Maria Sopra Minerva z grobem św. Katarzyny ze Sieny, Panteon, kościół św. Ludwika Francuskiego z obrazami Caravaggia, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, czas wolny. Obiadokolacja 

4 dzień: Rzym - Watykan - Rzym

Śniadanie. Przejazd do Watykanu i udział w modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra z papieżem Franciszkiem (jeśli Papież będzie w Rzymie), malownicza dzielnica Zatybrze: Bazylika Santa Maria in Trastevere - bazylika tytularna Kardynała Wyszyńskiego i Kardynała Glempa, czas wolny. Wyspa - Isola Tiberina, najstarszy most Rzymu - Ponte Fabricio, Awentyn: Usta Prawdy, kościół św. Sabiny, kościół św. Aleksego, Klasztor Maltański. Obiadokolacja. 

5 dzień:  Rzym – Berlin

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Rzymie. Odprawa biletowa. Przelot na trasie Rzym - Berlin, przejazd z lotniska w Berlinie do Szczecina, pożegnanie i zakończenie wyjazdu.

 

W cenie pielgrzymki zapewniamy:

 

 • przelot samolotem na trasie Berlin - Rzym - Berlin, bagaż podręczny,
 • cena biletu lotniczego zawiera wszystkie podatki i opłaty lotniskowe,
 • transfer Szczecin - Berlin- Szczecin, przejazdy klimatyzowanym busem,
 • 4 noclegi w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych z łazienkami,
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
 • napoje do śniadań i obiadokolacji wliczone w cenę,
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania,
 • ubezpieczenie KL/ 10 000EUR, NNW 10000 PLN,

Kosztów uczestnictwa w programie: bilety wstępu i ich rezerwacja, transfer do i z lotniska w Rzymie, przejazdy komunikacją miejską, podatek turystyczny, łączny koszt 100 EUR, płatne obowiązkowo pilotowi na miejscu po przylocie.

Cena pielgrzymki nie zawiera:

 • wydatków własnych i posiłków niewymienionych w programie,
 • dodatkowego ubezpieczenia dla osób przewlekle chorych lub powyżej 65r. życia.
 • ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu, w kwocie - 2,7% wartości wyjazdu.

Informacje dodatkowe:

 • Dla chętnych możliwość uczestnictwa w codziennej Mszy Świętej,
 • Program wyjazdu jest ramowy i z uwagi na ograniczenia władz lokalnych kolejność zwiedzania  może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane,
 • Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 800zł. z uwagi na koszty związane z przygotowaniem i realizacją wyjazdu, w tym zakup imiennych biletów lotniczych, wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi. Pozostała płatność w terminie do 30 dni przed datą wyjazdu. Pakiet walutowy 100EUR, płatny na miejscu po przylocie do Włoch.