Ziemia Święta śladami Chrystusa

 

  

8 dni

terminy dla parafii i grup do ustalenia indywidualnie

samolot rejsowy/ paszport

wylot z Warszawy

 

1 dzień: Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie

Odprawa biletowo – paszportowa. Przelot na trasie Warszawa- Tel Aviv.

2 dzień: Betlejem -  Ain Karem 

Po wylądowaniu na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie przejazd na śniadanie do Betlejem. Kolejno nawiedzenie Bazyliki 

Narodzenia oraz Groty Mlecznej. Kolejno zatrzymamy się na Polu Pasterzy – miejscu gdzie pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę

o narodzeniu Jezusa. Następnie przejazd do Ain Karem, gdzie odwiedzimy miejsce narodzenia Św. Jana Chrzciciela oraz

Sanktuarium Nawiedzenia Św. Elżbiety. Powrót do Betlejem na kolację i nocleg.

3 dzień: Haifa - Nazaret - Kana Galilejska

Po śniadaniu udamy się w kierunku Góry Karmel, gdzie nawiedzimy Klasztor poświęcony Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza – Stella Maris. Popołudnie spędzimy w Nazarecie. Po mszy św. w Bazylice Zwiastowania Pańskiego odwiedzimy miejsce, gdzie znajdował się warsztat Św. Józefa, a następnie wąskimi uliczkami orientalnego bazaru dojdziemy do Źródła Marii. Kolejno przejazd do Kany Galilejskiejmiejsca pierwszego cudu Jezusa, możliwośc odnowienia przyżeczeń małżeńskich. Przejazd na kolację i nocleg do Nazaretu.

4 dzień: Góra Tabor - Jezioro Galilejskie - Betlejem

Po śniadaniu udamy się na Górę Tabor. Następnie przejazd nad Jezioro Galilejskie - wrejs po Jeziorze, nawiedzenie Kafarnaum, gdzie zobaczymy ruiny domu Św. Piotra oraz białą synagogę – jedną z najstarszych zachowanych synagog na świecie. Następnie odwiedzimy miejsce rozmnożenia chleba i ryb w Tabgha. Góra Błogosławieństw. Przejazd na kolacje i nocleg do Betlejem.

5 dzień: Jerozolima - Wzgórze Świątynne - Góra Oliwna - Betfage Góra Syjon

Dzień rozpoczniemy od wizyty na Wzgórzu Świątynnym – miejscu gdzie kiedyś stała Świątynia Jerozolimska. Następnie przejazd na Górę Oliwną. Kolejno odwiedzimy Kaplicę Wniebowstąpienia oraz Kościół Pater Noster by Drogą Niedzieli Palmowej dotrzeć do Kościoła „Pan Zapłakał” – Dominus Flevit. Stamtąd zejdziemy do Ogrodu Getsemani, aby wziąć udział we mszy św. w Bazylice Agonii. Widok na Sadzawkę Siloam. Po południu odwiedzimy Syjon Chrześcijański – Bazylikę Zaśnięcia NMP, Grób Króla Dawida oraz Wieczernik. Nieopodal usytuowany jest Kościół Św. Piotra in Gallicantum. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg. 

6 dzień:  Betania - Jerycho - Góra Kuszenia - Morze Martwe

Po śniadaniu udamy się do Betanii gdzie nawiedzimy Grób Łazarza. Następnie przejedziemy przez Pustynię Judzką w stronę Jerycha – najstarszego nieprzerwalnie istniejącego miasta na świecie. Widok na Górę Kuszenia oraz przejazd obok Sykromory. Następnie Stamtąd udamy się na plażę nad Morze Martwe by doświadczyć leczniczych i kosmetycznych właściwości błota mineralnego oraz wody morskiej. Przejazd na kolacje i nocleg do Betlejem.

7 dzień: Via Dolores - Kościół Św. Anny - Grób w Ogrodzie - Dzielnica żydowska

Wejście na stare miasto Jerozolimy od strony bramy św. Szczepana. Kolejno nawiedzimy Kościół Św. Anny – miejsce narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz przyległą do kościoła Sadzawkę Betesda (Owczą). Naszą wędrówkę po stacjach Drogi Krzyżowej rozpoczniemy w Ecce Homo - miejscu sądu nad Jezusem. Ostatnie stacje znajdują się na terenie Bazyliki Grobu Świętego, gdzie odprawimy mszę. Kolejno przejście do Grobu w Ogrodzie, odkrytym przez angielskiego generała Charlsa Gordona. Następnie powrót na stare miasto gdzie udamy się na zwiedzanie dzielnicy żydowskiej z jej zabudową z czasów rzymskich – Cardo oraz Scianą Płaczu – najświete miejsce żydów. Powrót do hotelu w Betlejem na nocleg i kolacje. 

8 dzień: Transfer na lotnisko Ben Gurion. 

Wykwaterowanie, przejazd autokarem z Jerozolimy na lotnisko Ben Gurion w Tel Aviv. Odprawa biletowo - paszportowa,  przelot na trasie Tel Aviv - Warszawa, Zakończenie pielgrzymki.

 

W cenie pielgrzymki zapewniamy:

 • przelot rejsowym samolotem PLL LOT na trasie Warszawa - Tel Aviv - Warszawa,
 • cena biletu lotniczego zawiera wszystkie podatki i opłaty lotniskowe,
 • bezpłatny poczęstunek oraz napoje na pokładzie samolotu, zgodnie z aktualną ofertą przewoźnika,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania,
 • noclegi w dom pielgrzyma, w pokojach 2-3os. z łazienkami,
 • wyżywienie, 2 posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje,
 • udział w programie pielgrzymki, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie z uwagi na ograniczenia władz lokalnych),
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu,
 • rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
 • taksówkę na górę Tabor,
 • przewodników lokalnych, napiwki dla kierowcy,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania,
 • ubezpieczenie kosztów leczenia NNW i następstw nieszczęśliwych wypadków KL,

Cena pielgrzymki nie zawiera:

 • wydatków własnych i posiłków niewymienionych w programie,
 • dodatkowego ubezpieczenia dla osób przewlekle chorych lub powyżej 65r. życia,
 • ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu, w kwocie - 2,7% wartości wyjazdu,
Informacje dodatkowe:

1. Opiekaę duchowa księdza i codzienna Msza Święta na całej trasie pielgrzymki w Ziemi Świętej.

2. Program pielgrzymki jest ramowy i z uwagi na ograniczenia władz lokalnych kolejność zwiedzania  może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane.

3. Przy zapisie należy wypełnić formularza zgłoszenia uczestnictwa w pielgrzymce oraz wpłacić zadatek, z uwagi na koszty związane z przygotowaniem i realizacją pielgrzymki wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi.

4. Pozostałą do uiszczenia kwotę opłaty za pielgrzymkę, w złotych polskich i USD, należy wpłacić w terminie podanym przez organizatora.

UWAGA! Jeśli posiadają Państwo w paszporcie stempel świadczący o pobycie w Syrii, Libii, Libanie lub Iranie, konieczna jest wymiana paszportu gdyż nie zostaną Państwo wpuszczeni na teren państwa Izrael. Paszport uczestnika pielgrzymki musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu do kraju.